Lineární osa s řemenem AD

Použitím standarních komponentů lze sestavit lineární osu pro pohon motorem.

Lineární osa s ozubeným řemenem se dodává v provedení AD. ... Pokračovat

Katalogové označení Počet
ks
Poptat
Pro poptání produktu je potřeba zadat jeho označení z katalogového listu, který naleznete níže.
Popis

Použitím standarních komponentů lze sestavit lineární osu pro pohon motorem.

Lineární osa s ozubeným řemenem se dodává v provedení AD..M a AD...M LAT (nosná deska ze strany). Výhodou použití řemene pro lineární pohyb je jeho tichý chod a rychlost až do 2-3 m/s. Ozubený řemen typu AT10 lze dodat v různých šířkách v závisloti na zatížení. Ocelové vlákno uvnitř řemene zabraňuje vytahání a zajišťuje pružnost.

  • Lineární osy lze dodat v maximální délce 6-7 m. Při větší délce řemene by mohlo dojít ke sklouznutí řemene s hliníkového profilu a je těžké udržet řemen napnutý.
  • Hnací příruba slouží k uchycení šnekové převodovky s motorem. Jiné převodovky (čelní, plnetové) se mohou upevnit také na pravé nebo levé straně za použití adaptační příruby.
  • Hliníkový profil poskytuje ose vysokou tuhost a drážky slouží k přichycení koncových snímačů, dorazů atd. Ozubený řemen obíhá v v obdélníkové dutině uvnitř profilu.
  • Pokud je teplota prostředí příliš vysoká a při velkých zatíženích a nelze použít řemen je vhodné požití řetězu. Použítím řetězu se předchází riziku přeskočení zubu, ke kterému by při vertikálním pohybu mohlo dojít.
Katalogový list Soubor CAD Návod
Copyright © Teatechnik 2024
Youtube Facebook Instagram LinkedIn